Fitland.ee

Esileht / Fitland.ee blogi

Fitland.ee blogi

Fitland.ee blogi

Kas valge sobib ikka treeningriiete värviks?

17.10.2018
Kas valge sobib ikka treeningriiete värviks?

Labellamafia valikus on palju valget värvi retuuse ning bra-sid ja treeningtoppe, mis näevad väga stiilsed ja kutsuvad välja, kuid kui klient on näiteks musta ja valge komplekti vahel, siis 99% tõenäosusega langeb valikust välja just valge. Isegi sellisel juhul kui valge set istus seljas paremini ning meeldis kliendile rohkem.

Põhjus on muidugi ilmselge ja lihtne, kardetakse valge rõiva määrdumist. Kui tumedate või kirjute rõivaste puhul ei märka igat plekki, siis valge riide puhul hakkab kohe see silma. Seega tuleb tõdeda, et valgeid rõivaid tuleb ka tihedamini pesta ning seega kulub riie kiiremini. Kõikidel neil hirmudel on muidugi tõepõhi all ning jõusaalis käies on suurem võimalus valgeid rõivaid ära rikkuda, kui tumedaid.

Kuid siiski soovitan igal naisel endale muretseda ka 1 valge treeningrõivaste komplekt. Valgete legginsitega tulevad nii tuhara- kui jalalihased palju paremini välja. Samuti näed sa ise oma treeningtulemusi valgetes rõivastes paremini kui tumedates või kirjutes. Lihased joonistuvad palju efeksemalt välja ning kui sul on ilus keha, siis miks seda peita ;) ?

Kandes valget tundub su nahatoon ka tumedam. Proovi järgi...pane selga valge pluus ja siis tume pluus ning tee endast pilt ja võrdle neid. Tulemus on täitsa erinev, kuigi nahatoon on tegelikult sama.

Trenni minnes peame tihti tegelema riiete probleemiga ning mõtlema läbi, milliste retuuside juurde milline pluus panna. Teinekord võtab see aega nii kaua, et jääd rühmatreeningusse hiljaks või loobud üldse trenni minemast, sest midagi ei sobinud justkui kokku. Ka selles osas on valge hea valik. Paned valged retuusid ning saad selle juurde lisada ükskõik millist värvi topi või vastupidi.

Tahad hea välja näha, kanna valget, ka treeningsaalis!

Ole julge ning ära muretse plekkide tekkimise pärast, vaid naudi oma keha liikumist peeglist vaadates. Nagu tuntud kaubamärgi tootja ütleb: „ Sa oled seda väärt!“ ;)

 

Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

04.10.2018
Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

Trenni tegemiseks on vajalik soetada endale õige varustus. Kui tahad minna jooskma, siis selleks on parimad jalanõud jooksutossud, mitte matkasaapad. Samuti suusatama minnes on vaja suusavarustust ning õiget suusajopet, mis laseks õhku läbi, kuid hoiaks ka külma ja tuule eest.

Seega erinevate treeningute tarvis on olemas erinevad varustused.

Sama kehtib ka spordirinnahoidja kohta. Kui sinu treening sisaldab palju hüplemist ning liikumist, mil rinnad liiguvad üles ja alla, siis tuleks valida endale spordirinnahoidja, mis hoiab tugevamalt su rinnad paigal. Sellel puhul võiks kangas vähem venida ning olla tugevama toestusega nagu Labellamafia heleroosa spordirinnahoidja.

Kui sinu treening ei sisalda palju hüplemist või tantsimist (näiteks jooga), siis võib spordirinnahoidja olla venivamast materjalist.

Miks on vaja spordirinnahoidjat?

Õige spordirinnahoidja, mis hoiab su rinnad ilusti toestatult ning paigal, aitab vältida rindade väljavenimist ning valu tekkimist rinnus, samuti ka rindade enneaegset vananemist.

Intensiivse treeningu ajal liiguvad naise rinnad palju ning rindade sisekude saab kahjustada ja hakkab venima. Just selle vältimiseks on vajalik kasutada spordirinnahoidjat.

Kui naise rinnapartii on suurem, siis on parem kasutada spordirinnahoidjat, mis on eraldi korvidega. Siis on rinnad rohkem toestatud ning paigal. Väiksema korviga naistele sobivad ka ilma kindla korvita spordirinnahoidjad. Labellamafia valikus on kvaliteetseid ja silmapaistvaid spordirinnahoidjaid palju.

Paljud naised kasutavad treenides enda vanu rinnahoidjaid ning ei taha endale sportimise tarvis eraldi spordirinnahoidjat soetada. See on aga suur viga. Tavalise rinnahoidja paelad hakkavad tihti sportimisel paigast nihkuma ning hõõrduma. Samuti erinevad iluvidinad hakkavad segama treeningut ning rinnad ei ole fikseeritud treeningu ajal.

Spordirinnahoidja valikul on kindlasti oluline ka see, et sellel ei oleks palju õmblusi ning erinevaid liitekohti, mis võivad hakata hõõrduma ning tekitada ebamugavust. Spordirinnahoidjad, millel on  kasutatud võrkosa seljal on head intensiivsel treeningul, mil selg hakkab higistama. Selle kaudu saab nahk rohkem õhku ning hingata.


Spordirinnahoidja hooldamine

Spordirinnahoidjat on kõige mõistlikum pesta käsitsi, siis see püsib kauem elastne ning säilitab oma kuju. Kindlasti ei tohiks spordirinnahoidjat panna kuivatisse, selle tulemusena saab riie ning materjal kahjustada. Samuti ei tasu pesta suurel kuumusel ning tugeva pesuprogrammiga, selle tulemusel spordirinnahoidja peab vähem vastu.

Alati järgi spordirinnahoidja soetamisel pesemise tingmärke ja su pesu peaks kestma umbes 2 aastat.

Ole nähtav!

20.03.2018
Ole nähtav!

Õues läheb peaaegu igapäevaga soojemaks ning päike ja kevade lõhn kutsuvad rohkem aega veetma väljas. Tänavatel on enam ja enam näha inimesi jalutamas, jooksmas ja pargis aega veetmas. Kevad on ametlikult alanud ning see kutsub rohkem aega veetma õues, juskui inimesed oleksid pääsenud „talve vangist“.

See kõik on väga tore ning nüüd näeb ka rohkem sportlasi liikumas ja trenni tegemas. Kuid selle kõige juures tasub meeles pidada, et pimedal ajal tuleb kanda ka helkurit ning olla nähtav.

Õhtul läheb pimedaks ning autojuhtidel on raske märgata inimesi, kes kõnnivad küll tee ääres, kuid on üleni musta riietatud. Sellises olukorras on õnnetus kerge juhtuma ning inimene on üldiselt see, kes saab vigastada. Kuid kui autojuht märkaks liiklejat varem, siis oskaks ta vastavalt sellele valida õige kiiruse ja trajektoori, et vältida ohtu.

Seega tuleb enne õue minekut kontrollida alati helkuri olemasolu ning seda, et see oleks õigesti ka kinnitatud ja paigutatud.

Helkurist, mis on taskus või kotis, ei ole paraku kasu. Veel parem variant on muidugi see, kui kannate riideid, kus on helkur juba küljes. Labellamafia valikus on palju retuuse naistele, toppe ja pusasid, kus on helkur juba küljes. Samuti leidub Lamafia valikus meestele väga stiilseid ning silmapaistvaid särke, pluuse ja veste. Need riided on omapärased, moekad ning nähtavad nii pimedal ajal kui valges ;)

 

PLÄNKING väljakutse

15.01.2017
PLÄNKING väljakutse

Kindlasti on paljud kuulnud plänking väljakutsest (planking challenge) ning selle ka läbi teinud. Paar aastat tagasi oli see väga populaarne ning sellest räägiti, kirjutati ja postitati palju videosid.

Harjutus on kasulik meie lihastele ning kuna võtab päevast väga vähe aega, vaid mõne minuti, siis miks mitte seda teekonda ette võtta, kes esmakordselt, kes uuesti?

Plänking tundub peale vaadates imelihtne, tuleb olla vaid ühes asendis, kuid sel ajal hoida kõiki lihaseid pinges. Et harjutust õigesti teha peab keha olema täiesti sirge ning ei tohi kõverdada selga ega põlvi, samuti ei tohi lasta kõhtu ette.  Et täpsest keha hoiakust aru saada, vaata videot:

        

Plänking väljakutseid on erinevaid, võib läbida 10. päevase teekonna või kes on tublim, siis võib panna ennast proovile 30. päeva challengis.

Et teelt mitte kõrvale kalduda, siis haara endale sõbrad/sõbrannad kaasa ning motiveerige ja utsitage teineteist takka. Samuti on soovitav teha pilt endast väljakutse alguses ning siis lõpus ja võrrelda siis oma tulemusi. Veel pearem on mõõta oma keskosa esimesel päeval ja siis viimasel.

Kuid ei tasu mõelda, et see on mingi imerohi, mis muudab teie keha 10 sentimeetrit kohe väiksemaks :). Enda vormis hoidmiseks tuleb suurem rõhk kindlasti panna õigele toitumisele ja treeninguga oma tulemusi kiirendada.

Allpool leiate ühe variandi 10. päeva väljakutseks ja ühe variandi 30. päeva väljakutseks, loomulikult võib neid variante muuta vastavalt oma soovile ( näiteks lisada igapäev 15.sekundi asemel 5 või 10 sekundit ).

Head plänkimist :)

Kas sa teadsid, et plänkimise rekord on 8h. 1 min. 1 sek. ning see kuulub Hiina politseinikule Mao Weidong´le ?

10. PÄEVA VÄLJAKUTSE

 

30. PÄEVA VÄLJAKUTSE

       

1. PÄEV

15 sek.

 

1. PÄEV

20 sek.

11. PÄEV

1 min.

21. PÄEV

2 min. 30 sek.

2. PÄEV

30 sek.

 

2. PÄEV

20 sek.

12. PÄEV

1 min. 30 sek.

22. PÄEV

3 min.

3. PÄEV

45 sek.

 

3. PÄEV

30 sek.

13. PÄEV

PUHKUS

23. PÄEV

3 min.

4. PÄEV

1 min.

 

4. PÄEV

30 sek.

14. PÄEV

1 min. 30 sek.

24. PÄEV

3 min. 30 sek.

5. PÄEV

1 min. ja 15 sek.

 

5. PÄEV

40 sek.

15. PÄEV

1 min. 30 sek.

25. PÄEV

3 min. 30 sek.

6. PÄEV

1 min. ja 30 sek.

 

6. PÄEV

PUHKUS

16. PÄEV

2 min.

26. PÄEV

PUHKUS

7.  PÄEV

1 min. ja 45 sek.

 

7.  PÄEV

45 sek.

17.  PÄEV

2 min.

27.  PÄEV

4 min.

8. PÄEV

2 min.

 

8. PÄEV

45 sek.

18. PÄEV

2 min. 30 sek.

28. PÄEV

4 min.

9. PÄEV

2 min. ja 15 sek.

 

9. PÄEV

1 min.

19. PÄEV

PUHKUS

29. PÄEV

4 min. 30 sek.

10. PÄEV

2 min. ja 30 sek.

 

10. PÄEV

1 min.

20. PÄEV

2 min. 30 sek.

30. PÄEV

5 min.