Fitland.ee

Esileht / Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

04.10.2018
Treenimise teeb mugavaks õige spordirinnahoidja

Trenni tegemiseks on vajalik soetada endale õige varustus. Kui tahad minna jooskma, siis selleks on parimad jalanõud jooksutossud, mitte matkasaapad. Samuti suusatama minnes on vaja suusavarustust ning õiget suusajopet, mis laseks õhku läbi, kuid hoiaks ka külma ja tuule eest.

Seega erinevate treeningute tarvis on olemas erinevad varustused.

Sama kehtib ka spordirinnahoidja kohta. Kui sinu treening sisaldab palju hüplemist ning liikumist, mil rinnad liiguvad üles ja alla, siis tuleks valida endale spordirinnahoidja, mis hoiab tugevamalt su rinnad paigal. Sellel puhul võiks kangas vähem venida ning olla tugevama toestusega nagu Labellamafia heleroosa spordirinnahoidja.

Kui sinu treening ei sisalda palju hüplemist või tantsimist (näiteks jooga), siis võib spordirinnahoidja olla venivamast materjalist.

Miks on vaja spordirinnahoidjat?

Õige spordirinnahoidja, mis hoiab su rinnad ilusti toestatult ning paigal, aitab vältida rindade väljavenimist ning valu tekkimist rinnus, samuti ka rindade enneaegset vananemist.

Intensiivse treeningu ajal liiguvad naise rinnad palju ning rindade sisekude saab kahjustada ja hakkab venima. Just selle vältimiseks on vajalik kasutada spordirinnahoidjat.

Kui naise rinnapartii on suurem, siis on parem kasutada spordirinnahoidjat, mis on eraldi korvidega. Siis on rinnad rohkem toestatud ning paigal. Väiksema korviga naistele sobivad ka ilma kindla korvita spordirinnahoidjad. Labellamafia valikus on kvaliteetseid ja silmapaistvaid spordirinnahoidjaid palju.

Paljud naised kasutavad treenides enda vanu rinnahoidjaid ning ei taha endale sportimise tarvis eraldi spordirinnahoidjat soetada. See on aga suur viga. Tavalise rinnahoidja paelad hakkavad tihti sportimisel paigast nihkuma ning hõõrduma. Samuti erinevad iluvidinad hakkavad segama treeningut ning rinnad ei ole fikseeritud treeningu ajal.

Spordirinnahoidja valikul on kindlasti oluline ka see, et sellel ei oleks palju õmblusi ning erinevaid liitekohti, mis võivad hakata hõõrduma ning tekitada ebamugavust. Spordirinnahoidjad, millel on  kasutatud võrkosa seljal on head intensiivsel treeningul, mil selg hakkab higistama. Selle kaudu saab nahk rohkem õhku ning hingata.


Spordirinnahoidja hooldamine

Spordirinnahoidjat on kõige mõistlikum pesta käsitsi, siis see püsib kauem elastne ning säilitab oma kuju. Kindlasti ei tohiks spordirinnahoidjat panna kuivatisse, selle tulemusena saab riie ning materjal kahjustada. Samuti ei tasu pesta suurel kuumusel ning tugeva pesuprogrammiga, selle tulemusel spordirinnahoidja peab vähem vastu.

Alati järgi spordirinnahoidja soetamisel pesemise tingmärke ja su pesu peaks kestma umbes 2 aastat.