FITLAND - LABELLAMAFIA - PERFECT NUTRITION

Esileht / Hommikusöök tagab energilisema ja õnnelikuma päeva!

Hommikusöök tagab energilisema ja õnnelikuma päeva!

Hommikusöök tagab energilisema ja õnnelikuma päeva!

12.01.2017
Hommikusöök tagab energilisema ja õnnelikuma päeva!

 

Kindlasti on kõik kodust saanud kaasa teadmise, et hommikusöök on väga tähtis ning ilma selleta ei tasu päeva alustada. Enne kooliminekut tuli ajule anda energiat, et saaks koolis olla ergas ning tähelepanelik. Siis tundus see loogiline ning hea oli see, et üldiselt valmistas ema hommikusöögi ning ise vaeva nägema ei pidanudki.

Täiskasvanuks saades ning omaette elama asudes ununeb paljudel hommikusöök. Küll sellepärast, et ei jõuta/ viitsita seda endale hommikul teha, sest hommikul on aega nigunii alati vähe ja enam pole ema, kes võileivad ja pudru valmis teeks. Samuti harjutakse ära hommikuti mittesööma ning ei tunta tühjakõhutunnet, seega jääb hommikusöök vahele.

Kuid aju vajab siiski energiat, ta on terve öö juba töötanud ning glükoosi ja insuliini varud on vähenenud. Kui jätad hommikusöögi vahele, langeb sinu veresuhkur, millest tuleneb madal energiatase ning ka kehv enesetunne.

Et kehvast enesetundest lahti saada haaratakse esimesest kioskist/ sööklast midagi näksida. Tihti osutub esimeseks valikuks midagi kiiret ning kõrge energiasisaldusega nagu saiakesed, shokolaad või isegi energiajook. Need tõstavad korraks veresuhkru lakke, kuid vähese aja möödudes see langeb tagasi ning abi oli vaid hetkeline.

Samuti jätavad osad inimesed hommikusöögi vahele, sest arvavad, et tarbivad niimoodi päeva jooksul vähem kaloreid ja langetavad oma kaalu. Kuid tihti on sellel hoopis teistsugune efekt. Lõunaks on kõht liiga tühi ning siis süüakse topelt või tarbitakse enne lõunasööki erinevaid snäkke. Kokkuvõttes süüakse lõunasöögi ajal ning enne seda rohkem kaloreid, kui peaks.

Süües korralik hommikusöök, mis sisaldab rasvu, valke, süsivesikuid, vitamiine ja mineraale, suudad ohjeldada oma näljatunnet ning vältida ebatervislike toitude söömist. Samuti on su enesetunne hommikul hea ning oled energiline ja õnnelikum.

Kui kardetakse, et hommikusöögi valmistamisele läheb liialt aega, siis on võimalus hommikusöök valmis teha eelmisel õhtul või süüa midagi sellist, mille valmistamine on kiire, kuid vältida tasub siiski poolfabrikaattooteid.

Üks kiire hommikusöögi võimalus on kasutada Perfect Nutrition´i Instant oatmeali, millel on palju erinevaid maitseid ning millega on imelihtne hommikusööki teha ja saad olla kindel, et kõik vajalikud ained saadakse kätte. Instant oatmeal pulber tuleb panna kaussi ning peale kallata kuum vesi ja siis ära segada ning hommikusöök ongi valmis. Et puder oleks maitsvam lisage erinevaid marju või pähklivõid. Kui aega on rohkem, siis võib pulbrist valmistada ka pannkooke, mis täidavad kõhu ning annavad päevaks vajaliku energia.